Biola SFA – 500 - 2V

SFA-500-2V sperm fertilite analizörü; boğa spermatazoalarının konsantrasyon ve hareketliliğini, kullanıcının daha basit ve çabuk bir şekilde otomatik olarak ölçmesi için tasarlanmıştır.

SFA-500-2V, insan sperm fertilite analizörleri olan SFA-500 ve SFA-500-2 ile aynı orjinlidir. Temel prensip, spermatazoa hücrelerinin optik kanal içindeki hareketleri ile özel logaritmik karakteristikleri sonucu, sperm hücrelerinin optik dansitesinin spektral frekanslar oluşturmasına dayanır.

Ekstra çalışmalar, özel adaptasyonlar sonrası farklı hayvanların spermatazoa konsantrasyonu ve hareketlilik ölçümlerinde başarıyla kullanıldığını ispatlamıştır. Şu anda Biola’ nın SFA-500-2V modeli Moskova hayvanat bahçesinde boğaların, laboratuvar farelerinin ve bunun gibi ekstravagant hayvanların sperm araştırmalarında kullanılmaktadır. Ayrıca Uzun yıllardır İstanbul Üniversitesi Veterinerlik fakültesinde de SFA-500-2V cihazı ile sperm araştırmaları yapılmaktadır.

Öne Çıkan Özellikleri

-> Tam Otomatik Lazer Ölçüm Bloğu ve Dijital Mikroskobi görüntüleme.
-> Toplam Sperm Konsantrasyonu, % Motilite (Klas A, B, C, D), % Progressive Motilite, Immotilite, Normal Morfoloji, Motil Sperm Konsantrasyonu, Fonksiyonel Sperm Konsantrasyonu, Ortalama Hız, Sperm Motilite İndeksi.
-> Numune dilüsyonu gerektirmez.
-> Self – Test ve Self – Kalibrasyon.
-> X1000 optik görüntüleme.
-> Çok kullanımlı (Multi-usable) PMMA küvetler ile test işlemi.
-> QC Programı.
-> 4 dakikadan az bir sürede güvenilir sonuçlar.
-> Bilgisayar programı ile verilerin bilgisayara ve LİS – HİS ‘e direkt aktarımı.
-> Kaliteli çözünürlüğe sahip mikroskop görüntüsü.
-> Numuneleriniz için video kayıt ve fotoğraf kayıt seçeneği

BAYİLİK

BAŞVURUSU

Türkiye genelinde, IVD (in vitro diagnostic) ve medikal kalite kontrol programları satışı ile ilgileniyorsanız başvuru formunu doldurabilirsiniz.